Reklama

Mali ludzie z Dobrzycy działają w wielkiej sprawie. Pomagają im dorośli [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 5 gru 2021 10:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Zrozumienie swoich emocji to pierwszy krok do radzenia sobie z nimi. To zaś daje nam lepszy start w przyszłość. Przekona się o tym grupa 531 dzieci z gminy Dobrzyca, która bierze udział w projekcie "Pora na NAS! - mali ludzie w wielkiej sprawie".

„Pora na NAS! - mali ludzie w wielkiej sprawie" - to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca. Organizacja pozyskała na ten cel środki z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Uplasowała się na wysokiej 10. pozycji listy rankingowej, co jest niewątpliwym sukcesem.

Wartość zadania opiewa na 187 148,79 zł, z czego dofinansowanie wynosi 100%. Będzie ono realizowane w latach 2021/2022. Obejmie cykl wydarzeń z zakresu radzenia sobie z trudnymi emocjami i prawidłowego odczuwania zmysłów.

Wszystko po to, by zapewnić najmłodszym mieszkańcom gminy Dobrzyca lepszy start w przyszłość. Projektem objęto ponad 500 dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Dobrzyca.

- W projekt wplatamy również działania proekologiczne, bo to temat niezwykle istotny, a nadal zbyt mały nacisk kładzie się w naszej gminie na edukację z zakresu ochrony środowiska i dbałość o planetę - mówi Hanna Bielarz ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca.

Braki w sferze emocji i zmysłów 

Ważne jest też, aby dziś  - w czasach pandemii COVID-19 - po okresie izolacji - nadrobić zaległości w kontaktach społecznych wśród dzieci i zniwelować negatywne skutki, jakie odcisnęła ona w sferze emocji i zmysłów. Dlatego projekt jest w dużej mierze odpowiedzią na zdiagnozowane potrzeby emocjonalne, gdyż po okresie kwarantanny - u wielu dzieci dostrzeżono problemy emocjonalne.

- Naszym zadaniem w ramach projektu jest udzielenie im wsparcia, aby zaczęły rozumieć swoje emocje i radzić sobie z nimi – mówi Hanna Bielarz. 

Zajęcia w szkołach i przedszkolach 

Projekt zakłada realizację pięciu działań merytorycznych i dwóch organizacyjnych: „Gdy myślę pozytywnie - pracuję efektywnie, „Podróż do krainy zmysłów – Terapia procesów integracji sensorycznej”, „W krainie dotyku – Neurosomatyczna Terapia Taktylna”, „Z muzyką nam do twarzy – niwelujemy problemy natury emocjonalnej”, „Z ekologią za PAN-BRAT - bo kto jak nie my uratuje ten świat…”, koordynacja i obsługa księgowa projektu i ewaluacja.

– Projekt obejmuje organizację zajęć oraz zakup niezbędnych materiałów dydaktycznych  do ich przeprowadzenia -  dodaje Hanna Bielarz. 

Ponadto organizacja otrzymała dofinansowanie na zakup komputera, drukarki oraz dysku zewnętrznego, co znacznie ułatwi pracę podczas realizacji projektu i da szansę na rozwój stowarzyszenia.  

Serca na nakrętki 

Zakupiono też 4 serca na plastikowe nakrętki, które stanęły przy każdej szkole stowarzyszeniowej w gminie Dobrzyca: Karmin, Koźminiec, Galew, Lutynia. 

- Dwa serca stowarzyszenie postawiło w bieżącym roku w Dobrzycy – całkowity przychód ze sprzedaży plastikowych nakrętek przekazywany jest na cele charytatywne dla potrzebujących mieszkańców gminy – zwłaszcza dzieci - mówi Hanna Bielarz.

I podkreśla, że jest to inicjatywa mająca na celu pomoc potrzebującym i wywołanie u dzieci empatii.   

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.