Reklama

Pleszew. Tursko. Ksiądz napisał książkę

Opublikowano: 7 kwietnia 2021 07:42
Autor: Przemysław Góralczyk

ks. Piotr Górski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Kustosz Sanktuarium Maryjnego w Tursku napisał książkę o świętym Józefie.

Reklama

"Święty Józef - wzór ojcostwa" - to nowa książka, która właśnie pojawiła się na rynku wydawniczym. Autorem jest ks. Piotr Górski - kustosz Sanktuarium Maryjnego w Tursku. 

Książka ma 160 stron. Rozważania o św. Józefie przeplatane są licznymi modlitwami opatrzonymi Imprimatur, a mnogość ilustracji pozwoli wyobrazić sobie, jak na przestrzeni wieków i kultur ludzie wyobrażali sobie rolę św. Józefa w dziele zbawienia. 

Jakim człowiekiem tak naprawdę był św. Józef? Jakie charyzmaty skrywa i kim jest dziś dla nas opiekun Świętej Rodziny? Wydaje się, że zbyt często szufladkujemy św. Józefa do scen bożonarodzeniowych. Tymczasem autor prowadzi czytelnika przez bardzo różnorodne zagadnienia pozwalające poznać i zrozumieć tę wielowymiarową postać. Dzięki tak szerokiemu ujęciu tematu mamy szansę dostrzec świętego na miarę naszych czasów, które wymagają autorytetów, ojców duchowych, ale też obrońców naszej wiary.

 … mówienie o Józefie to nie tylko pobożne gadanie, gdyż postać ta ma w historii zbawienia swoje wielkie znaczenie i zadanie, choć dostrzeżono to dość późno. Warto więc nie tracić czasu i odkryć dla siebie tego wyjątkowego świętego z całym jego bogactwem - mówi autor książki, ks. Piotr Górski. 

Ks. dr Piotr Górski został proboszczem parafii w Tursku w listopadzie 2019 roku po śmierci ks. kan. Pawła Kubiaka. Kapłan ma 40 lat. Święcenia przyjął 26 maja 2007 roku. Był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu w latach 2015 - 2018. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.